KOZA PLAZA LED DÖNÜŞÜM


Koza Plaza LED Dönüşüm

İstanbul TEM yolu üzerinde bulunan Koza Plaza’da 272 ofis yer almaktadır. 125 bin metrekarelik toplam inşaat alanı, 44 bin metrekarelik otopark alanı, restoranları ile Türkiye’nin en kapsamlı ofis merkezi olan Koza Plaza, akıllı plaza uygulamalarının en iyi örneklerinden biridir. Litpa ofisininde yer aldığı tüm plaza aydınlatması tarafımızca yapılmıştır. Mevcutta klasik sistem armatürler yer almaktadır (kompakt floresan, halojen downlightlar vs.). Gelişen yeni teknolojiler, düşen LED li armatür maliyetleri ve sağladığı ciddi enerji tasarrufları Koza Yönetimini kaçınılmaz  olarak yeni arayışlara sürüklemiştir.

 

Litpa’nın yaptığı incelemeler neticesinde tüm plazanın ledli sisteme geçtiği taktirde elde edeceği enerji tasarrufu bir sunumla kendilerine anlatılmış ve sadece bir ofis katında uygulama yapılmıştır. Bir hafta boyunca ledli armatürlerle aydınlatılan kattaki harcanan enerji ölçülerek diğer klasik sistemli aydınlatma katlarıyla kıyaslamaya gidilmiştir.  Kullanılan yeni sistem Led armatürlerin verdiği ışık değerlerinde azalma olmazken enerji giderleri bakımından yüksek bir tasarruf oranı yakalanmıştır.

 

Neticede; Koza Plaza Yönetimi ile tüm plaza aydınlatma armatürlerinin Litpa yeni tip SHOPLED, GALAXYLED armatürleri ile değiştirilmesi konusunda anlaşmaya varılmıştır.DİĞER PROJELER


 • Teknosa LED Dönüşüm

  Teknosa LED Dönüşüm

  Litpa, geliştirdiği Teknoline Led armatürlerini tüm satış alanlarında (market, hobi market, elektronik market vs.) kullanılabilecek şekilde dizayn etmiştir. Işık kalitesi ve prizmatik difüzörden geçen ışığın yarattığı düşük kamaşma sayesinde son derece rahat ve konforlu bir ortam sunmaktadır.
  Ayrıntılar »
 • Carrefour Alışveriş Merkezlerinin LED Dönüşümü

  Carrefour Alışveriş Merkezlerinin LED Dönüşümü

  Carrefour, 33 ülkede yaklaşık 16 bin mağazası ve toplamda 470 binden fazla çalışanı ile Avrupa´nın 1 numaralı perakende zinciridir.
  Ayrıntılar »